Надал: Федерер нема што да бара на Ролан Гарос!

Тони Надал смета дека фаворити на Ролан Гарос годинава ќе бидат Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал.

Тој смета дека Федерер на овој турнир нема некои големи шанси за напредување и нова титула.

Рафа не играше добро во Мадрид, Барселона и Монте Карло, но мислам дека во Париз ќе игра добро. Тој е фаворит пред Ѓоковиќ и Доминик Тим“.

Шпанецот не се срамеше тоа јавно пред медиумите да го каже, со пресметан ризик дека на тоа може да реагира и Федерер.

Тој има освоено 20 такви турнири, нормално е дека и тој спаѓа во фаворитите, но не како Рафа и Новак. Но, доколку игра добро, би можел да ги победува најдобрите“, тврди Тони Надал.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Знаевме дека Федерер е маестро, но од денес е и магионичар!

(ВИДЕО) Кирјос пак во елемент, сега го разнесе „Ролан Гарос“!

Пораката на Надал до Ѓоковиќ по финалето во Рим

(ВИДЕО) Надал со своите потези го излудуваше Ѓоковиќ, Србинот во еден момент целосно полуде!

Надал освои титула, Ѓоковиќ ја зголеми предноста

Се уште е голем: Надал го преслуша Ѓоковиќ во Рим за титула!

ВИДЕО: Ѓоковиќ повторно ги собра овациите од гледачите поради потегот со момчето

Федерер лут на организаторот во Рим: Зошто не приморувате да играме на вакви услови?

Тони Надал го знае лекот за Кирјос – на комичен начин го искоментира бунтовникот од Австралија