Надал доби прашање за Ѓоковиќ на кое одговори дипломатски, но сепак искрено

Новак Ѓоковиќ и понатаму останува најголема енигма оваа година за фановите и новинарите.

Тој иако славеше на Вимблдон пред десетина дена, сепак многумина се уште не веруваат дека тој целосно ја вратил старата форма, па по тој повод и Надал доби прашање, на кое одговори дипломатски.

Дали Новак може да биде подобар од ова? Па тој го освои Вимблдон пред неколку недели, што очекувате друго? Тоа е тоа“, порача Надал.

Знам како се тоа оди, единствено што ви е потребно за добри игри е здравјето, ако сте мотивирани да се вратите, нема да заборавите како се игра тенисот и ќе се вратите во голем стил. Сакав многу да го освојам Вимблдон, но сепак тој беше подобар“, се надополни Шпанецот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓоковиќ со здравствени проблеми и пресврт – се пласира во осминафинале на Синсинати

Нов настап на Ѓорческа во квалификациите на УС Опен

„Три од три“ за македонските тенисери на фјучрсот во Нови Сад

ВИДЕО: Федерер се врати во Синсинати, а Надал го откажа настапот на овој Мастерс

ВИДЕО: С.Вилијамс со нов пораз во првото коло сега налета на Квитова

Ѓоковиќ незадоволен од себе, но со важна цел годинава

Надал: Пробај да победиш кога се мачиш

Македонската пресметка во Нови Сад за Србљак

Надал ја освои 80. титула во кариерата и најави повлекување од следниот турнир