Надал доби прашање за Ѓоковиќ на кое одговори дипломатски, но сепак искрено

Новак Ѓоковиќ и понатаму останува најголема енигма оваа година за фановите и новинарите.

Тој иако славеше на Вимблдон пред десетина дена, сепак многумина се уште не веруваат дека тој целосно ја вратил старата форма, па по тој повод и Надал доби прашање, на кое одговори дипломатски.

Дали Новак може да биде подобар од ова? Па тој го освои Вимблдон пред неколку недели, што очекувате друго? Тоа е тоа“, порача Надал.

Знам како се тоа оди, единствено што ви е потребно за добри игри е здравјето, ако сте мотивирани да се вратите, нема да заборавите како се игра тенисот и ќе се вратите во голем стил. Сакав многу да го освојам Вимблдон, но сепак тој беше подобар“, се надополни Шпанецот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Селеш: Ѓоковиќ дури сега тргнува по создавање историја!

СКАНДАЛОЗНО: Веќе не се сокрива дека се мести за Федерер – оваа изјава е доказ за тоа

(ФОТО) Досега невидена фотографија од Ѓоковиќ како дете – Ноле комплетно ги изненади фановите

Надал: Зошто немав план Б против Ѓоковиќ во Мелбурн

(ФОТО) Руската тенисерка се соблече потполно гола

Бекер открива како го форсирал Ѓоковиќ да го победува Надал

Новак, па зарем Владимир Путин е човек кој може да биде одбиен?

Тони Надал сакаше да ја каже вистината, но сепак му фати и сеир на Рафа Надал!

Податокот кој Ѓоковиќ треба да го оствари доколку сака да го мине Федерер во водство на АТП