На Барса не ѝ стигнаа ни +19, Реал е крал на Суперкупот

Екипата на Реал повторно со трофеј ја отвори сезоната откако во финалето од Суперкупот на Шпанија ја победи Барселона.

Тоа е седми пехар за Реал во ова натпреварување, четврти во низа, а трет по ред со победа против најголемиот ривал.

Вечерва се надмина себеси бидејќи не само што играше без половина екипа, туку успеа и да надополни 19 поени негатива кои Барса ги имаше во третиот квартал.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.