МЗТ се загреваше едно полувреме, па дојде до убедлива победа

Последниот шампион на Македонија триумфираше на првиот натпревар во 2021 година со кој ги почна и подготовките за „балонот“ на АБА 2 што ќе се одржи идната недела во Бања Лука.

МЗТ Скопје го победи Вардар благодарение на поангажираната игра во второто полувреме.

Во првото, „црвено-црните“ одлично се држеа, иако во негатива, постојано беа на едноцифрена разлика, а на пауза се замина со 43-37 за гостинскиот тим.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.