МЗТ не го издржа темпото, со два пораза се враќа од Бања Лука

Иако го забележа најдобриот настап на вториот „балон“ од АБА 2, македонскиот претставник во ова натпреварување со уште еден неуспех го заврши турнирот.

Дербито против лидерот Студентски центар беше можност за враќање на загубеното од петочниот дуел против Слобода Ужице, но Црногорците уште еднаш покажаа зошто се единствени несовладани во досегашниот дел од сезоната.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.