МЗТ ја освои и Битола

Актуелниот шампион на Македонија со победа ја заврши Суперлигата и ја потврди одличната форма во вториот дел од сезоната.

Успеа да ја освои и Битола која беше единствен град во кој триумфираше во оваа натпреварувачка кампања откако загуби во првото коло од шампионатот.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.