Мурињо „случајно“ откри – Дали ова е неговата следна дестинација?

Жозе Мурињо доби отказ на крајот од минатата година по низата лоши резултати во Манчестер Јунајтед.

Од тогаш, пристигнуваа голем број понуди на негова адреса, но тој сите уредно ги одби бидејќи не сакаше да преземе ниту еден клуб среде сезона.

Се споменуваше и негово враќање во Реал, меѓутоа по изјавата за „Канал Плус“ на многумина им е јасно дека тој сака нов предизвик.

„Не можам да кријам, ми недостасуваат тренинзите и секојдневните обврски во клубот, но до јуни нема да тренирам никого.

Размислував што сакам, а тоа е да освојам титула во петта држава и уште еднаш да ја освојам Лигата на шампионите“, изјави Мурињо.

Што му останува?

Ако се исклучат Англија, Италија, Шпанија и Португалија, каде веќе има освоено титули, клубови кои се конкурентни за освојување на ЛШ се германските Баерн Минхен и Борусија Дортмунд, како и ПСЖ од Франција. Тоа се две земји каде Мурињо не работел досега, а воедно имаат и клубови кадарни за трофејот во Лигата на шампионите.

ПСЖ најави продолжување на соработката со Томас Тухел, додека Лусиен Фавр е сигурен на клупата на „Милионерите“.

Останува Баерн кој има проблеми во играта, а ни играчите не се наклонети кон Нико Ковач кој е под се поголем притисок.

Со ова јасно се алудира која би можело да биде следната дестинација на „Специјалниот“…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се одмотува клопчето: Погба побарал да почне преговори со Реал

Навивачите на Ливерпул се фанови по порачка – по Јунајтед сега навиваат за друг

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Адебајор раскажа анегдота: Како Мурињо беснееше во соблекувални поради Роналдо

Силна најава на Скај Спорт: Азар и Погба во пакет кај Зидан

Вирусот повторно актуелен – Рој Кин анализира што ќе му направат на Оле Солскјер

Јанев до пред неколку месеци беше незаменлив во Беласица, а пред него сега е најважната животна битка

Тито Виланова на шест дена пред смртта го повикал Меси и со својот потег ја спасил Барселона

Првиот фудбалер кој летово ќе го напушти Јунајтед, ќе се пресели во Арсенал?!