Мурињо откри кој противник „му го посакува“ на Јунајтед за 1/4 во ЛШ – тоа би бил спектакл!

Жозе Мурињо кој веќе 4 месеци е без работа, извесен период е ангажиран од француската телевизија BeIN Sport, која е во сопственост на газдите на ПСЖ, да биде како стручен аналитичар.

Португалецот запрашан во едно од последните излагања на тв дебата, со кого сака да го види Манчестер Јунајтед во ЛШ, во четвртфиналето, Мурињо даде доста опширен и интересен одговор, односно предвидување.

Би сакал да видам англиски пресметки меѓусебни, без некои преферирања. Би сакал да гледам две класика на англиските екипи во четвртфиналето, што би значело дека најмалку две екипи од Англија ќе патуваат во полуфиналето“.

„Мислам дека ждрепка во видот на Сити против Јунајтед и Ливерпул против Тотенхем, би било нешто спектакуларно, фантастични мечеви. Мојот втор избор за пресметки во ЛШ би била двојката Ајакс против Порто, што би значело дека една од овие две екипи ќе влезе во големото полуфинале. Двете екипи беа одлични досега и мислам дека би било фантастично за нив да дојдат до полуфинале“, констатира Португалецот.

Мурињо заврши неславно во Манчестер Јунајтед во декември, по што на средина од декември, беше заменет со Оле Гунар Солскер, кој е пред сензационален договор со „црвените ѓаволи“ за да им стане перманентен тренер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Јоаким Лев повторно во елемент со своите потези, овојпат „настрада“ Сане

Икарди се пожалил: Одземањето на капитенската лента е бескорисно понижување

Мајката на Сала е неутешна: Бараме правда, како можеше такво нешто да се случи?

Погба и Реал Мадрид, опцијата е повторно отворена, Бејл би можел да биде клучниот човек

Зидан ја одреди трансфер метата, но веќе на стартот наиде на проблем

Барса им наплаќа 102 фунти на навивачите на Јунајтед за влезница, „Ѓаволите“ жестоко возвратија

Сонува да заигра за Реал, а тврди дека Барса е најдобра во светот

Зарем некој се сомневаше: Меси ја откачи Аргентина за Барса!

Помирување во Интер – Икарди се враќа во екипата