Мурињо го загуби последниот сојузник, Сер Алекс одлучува за судбината на Погба?

Иако Жозе Мурињо тврди дека неговата позиција не е загрозена, медиумите на Островот сметаат дека неуспех против Фулам ќе го натера клубот да го активира планот кој постои, односно да се ослободи од „Специјалниот“.

Во Јунајтед се зборува дека Мурињо ја загубил поддршката и од Сер Алекс Фергусон и дека Шкотланѓанецот смета дека, иако е во право за Погба, Португалецот не успеал да донесе борбен дух во соблекувалната.

Што се однесува до Погба, летоска за него беше одбиена понуда од Барселона која ги нудеше Мина и Андре Гомеш. Разбирливо е што Јунајтед тоа го отфрли без размислување, но од сегашната позиција, кога Французинот е резерва, јасно е дека тоа можеби и немаше да биде лош трансфер.

И Сер Алекс ќе се прашува за целата ситуација. Наводно Мурињо смета на него како сојузник во желба да се ослободи од Погба, но Шкотланѓанецот работи зад кулисите и сигурно е дека нема јавно да се огласи, иако неговиот збор и понатаму има тежина во клубот.

Она што би требало да се каже е дека Погба не делуваше нималку расположено по ремито со Арсенал кога беше тргнат од тимот и шанса му беше дадена во финишот.

„Што сакате да ви кажам?“, им изјави на новинарите кои го прашаа за неговото мислење за мечот…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Модриќ конечно ги искритикува Меси и Роналдо: Тоа што го сторивте, не беше фер!

Кориере со интересна информација: Марсијал со (не)очекувано барање до клубот пред да потпише договор

Допрва може да настане уште поголема омраза кон Иско – Ривалдо му даде трансфер совет

ВИДЕО: Во Арсенал дуваат некои нови ветришта – Гендузи и Лаказет му асистираа на Кошиелни од клупа

За прв пат во историјата на фудбалот: во Шведска прогласен најверниот фанатик во светот – еве и зошто

Клоп пред дербито со Јунајтед на прес доби интересно прашање за Погба – па одби да одговори!

Пеп ги потврди плановите на Сити за оваа трансфер зима

Солари го објасни потегот на Иско по кој навивачите збеснаа на мечот со ЦСКА

Марадона се уште „тежи“ во фудбалот: Уникатен дрес од Диего продаден за голема сума