Му скинаа уште една круна на Надал

Трет турнир на земјена подлога оваа сезона, а Рафа Надал уште не успеал да освои ниедна титула.

Загуби и на домашен терен, во Мадрид, каде е елиминиран во полуфиналето од Стефанос Циципас со 1-2 (4-6, 6-2, 3-6). Тоа значи дека нема да игра во финалето каде го очекуваше Новак Ѓоковиќ.

Место него ќе настапи Гркот кој досега само еднаш се сретна со Ноле и излезе како победник од тој меч.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Знаевме дека Федерер е маестро, но од денес е и магионичар!

(ВИДЕО) Кирјос пак во елемент, сега го разнесе „Ролан Гарос“!

Пораката на Надал до Ѓоковиќ по финалето во Рим

(ВИДЕО) Надал со своите потези го излудуваше Ѓоковиќ, Србинот во еден момент целосно полуде!

Надал освои титула, Ѓоковиќ ја зголеми предноста

Се уште е голем: Надал го преслуша Ѓоковиќ во Рим за титула!

ВИДЕО: Ѓоковиќ повторно ги собра овациите од гледачите поради потегот со момчето

Федерер лут на организаторот во Рим: Зошто не приморувате да играме на вакви услови?

Тони Надал го знае лекот за Кирјос – на комичен начин го искоментира бунтовникот од Австралија