Морбидна исповед на соиграч на Дражен: Ја видов несреќата во неговите раце 1990 година

Мирко Миличевиќ, поранешен кошаркар и соиграч на Дражен Петровиќ од времето во Цибона, открива морбидни детали околу тоа како му предвидел дека ќе има некоја несреќа.

Ова не сум го зборувал досега во медиумите. Дражен беше мој драг пријател, далечната 1990 година му реков што ќе се случи со него. Тој бараше од мене да му гледам на раката каква ќе му биде судбината и кога ќе се ожени. Јас видов дека го чека несреќа. Три години подоцна ја видов веста за судирот на ТВ, таа 93 година бев во Марбела кога слушнав за трагедијата. За жал, три години претходно му реков што ќе се случи.

„Бевме на една дружба со Ацо Петровиќ, Дражен и јас, потоа ни се придружи и неговата вереница Рената. Дражен дури несвојствено ми пријде и ми рече ајде гениј, да ми погледаш во рацете, се веривме, треба свадба да правиме. Сакаше да му гледам во рака, прво ја видов раката на Рената, а потоа и неговата, јас молчев, а тој подоцна ме праша што видов…“.

„Слушај, ако ти ја ожениш Рената, јас ќе се женам со Адолф Хитлер, затоа што јас сум поблиску до Хитлер отколку ти до Рената. Му реков да се фокусира на кошарката. Еден месец подоцна повторно ме прашува што сум видел во неговата рака, а јас му реков, брате, ти стои сообраќајка, бог нека ти биде на помош“, тврди тогашниот соиграч на Петровиќ, Мирко Миличевиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Комичниот тајм-аут на Звезда: Коуч, ако стават некој висок на терен…

Човиќ, првиот човек на Ц.Звезда „плаче“ по поразот од Партизан: Како да честитам за нешто што е украдено

Скандал во Ниш: Партизан слави титула, Звездашите одбија да ги примат медалите

(ВИДЕО) Спектакл на Ол стар викендот: Диало го прескокна Шек и победи во забивање

Осман за македонското знаме: Сакав да искажам благодарност и љубов

(ВИДЕО) Блесна македонското знаме на „Ол-старот“ – Осман гордо го носеше

(ФОТО) Секоја чест – Охриѓанецот Чеди Осман на „Ол-старот“ на НБА ќе настапи со македонско знаме

Чудесниот Дончиќ во последен момент сепак ќе се најде на Ол-Стар!?

Давитков го соопшти списокот за одлучувачкиот меч против Романија