МОЌЕН Вардар: „Црвено-црните“ го уништија Рајн Некар среде Германија

Македонскиот шампион Вардар на најдобар можен начин се врати кон настапите во ЛШ по репрезентативната пауза. „Црвен-црните“ вечерва во Германија комплетно го надиграа и убедливо совладаа тимот на  Рајн Некар Левен со резултат 30-27.

Вардарц на овој начин дојдоа до 7. победа по која и понатаму ќе останат на 2. место во групата А во Лигата на шампионите.

Избраниците на Парондо уште од самиот почеток играа на едно високо ниво, гранитна цврста одбрана како и прецизно во нападот. Како одминуваше мечот, така Вардар играше се подобро и подобро и ја градеше предноста која на неколку моменти одеше и до 7 погодоци предност.

Доколу во финишот не дојдеше до опуштање во редовите на Вардар, победата моежеше да биде и тоа како убедливо, но и вака бодовите се освоени.

Дибиров со 7 погодоци беше најефикаен, додека по еден помалку, по шест дадоа Карачиќ и Стоилов.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

РК Вардар помеѓу ЛШ блесокот и „одјавувањето“ во најава

Дибиров: Она што го кажа Давор многу ме изненади, наскоро очекувам средба со Сергеј

Штета: Кадетите се вратија од -10, но утнаа шут во финишот за реми со Словенија

КРАЈ!!! Самсоненко се огласи: Толку беше, си одам од Вардар!

РК Вардар со важно соопштение за своите фанови

Вардар се врати од „мртвитe“ – победа во Битола која долго ќе се раскажува

Тренерите гласаа: Двајца Вардарци се најдоа во „Ол Стар“ тимот на Лигата на шампионите

Брестовац: Бод како победа, двапати се враќавме, можевме и да победиме!

ВИДЕО: Голот на Манасков регуларно постигнат во 59:59, судиите сепак го поништија