Модриќ си оди од Реал Мадрид – доказот стигна од Зидан !?

Најдобриот фудбалер на свето, Лука Модриќ се поизвесно е дека уште ова лето ќе го напушти Реал Мадрид.

Хрватот не се најде во списокот на фудбалери кој го соопшти Зинедин Зидан за денешниот пријателски меч против Салцбург. Од клубот оваа причина ја оправдуваат со повреда на Лука, но е чини позадината е друга.

Угледниот „Газета дело спорт“ тврди дека Модриќ е многу блиску до преселба во Италија. Следниот клуб на играчит за врска ќе биде Милан.

Целите преговори траат веќе неколку седмици, а истите ги води сонародникот на фудбалерот, легендата Звонимир Бобан кој сега е дел од директорскиот тим на „росонерие“.