Модриќ открива: Имаме договор, ако го освоиме финалето…

Играчот за врска и мотор на хрватската репрезентација, Лука Модриќ, открива дека сите од таборот на нивната репрезентација имаат договор по СП.

Доколку Хрватска го освои СП и победи во финалето против „триколорите“, ветувањето е дека сите хрватски играчи ќе ги фарбаат своите коси.

Ќе се фарбаме, цела екипа, па и јас. Навистина сме среќни, цела Хрватска е на нозе и сите ја заслужија оваа среќа. Ова е импресивно, толку многу сме горди. Физички се чувствуваме добро и сигурно дека така ќе остане до финалето“, изјави Модриќ.

Откако Хрватска на доста драматичен начин ја совлада Англија, сега е време за нов предизвик, тие ќе го играат своето прво и единствено финале.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Модриќ конечно ги искритикува Меси и Роналдо: Тоа што го сторивте, не беше фер!

Кориере со интересна информација: Марсијал со (не)очекувано барање до клубот пред да потпише договор

Допрва може да настане уште поголема омраза кон Иско – Ривалдо му даде трансфер совет

ВИДЕО: Во Арсенал дуваат некои нови ветришта – Гендузи и Лаказет му асистираа на Кошиелни од клупа

За прв пат во историјата на фудбалот: во Шведска прогласен најверниот фанатик во светот – еве и зошто

Клоп пред дербито со Јунајтед на прес доби интересно прашање за Погба – па одби да одговори!

Пеп ги потврди плановите на Сити за оваа трансфер зима

Солари го објасни потегот на Иско по кој навивачите збеснаа на мечот со ЦСКА

Марадона се уште „тежи“ во фудбалот: Уникатен дрес од Диего продаден за голема сума