Мициќ во друштво на Кукоч, Бодирога и Спанулис

Српскиот репрезентативец Василије Мициќ вечерва влезе во одбрано друштво на европската кошарка, односно Евролигата.

Тој стана само четврти кошаркар во историјата на елитното европско натпреварување (сметајќи го и поранешниот Куп на европски шампиони) кој две години по ред го освојувал признанието за МВП на завршниот турнир.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.