Мистериозна смрт му го уништи одморот на Рохо

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Маркос Рохо бил сведок на трагичен настан кој се случил во хотелот во кој престојувал, односно го поминувал одморот во Доминиканска Република.

Мистериозно починал американски турист поради што аргентинскиот репрезентативец го прекинал престојот и заминал во друга карипска држава. Американецот починал откако испил виски од минибарот по што почнал да уринира крв и починал во болница.

Интересно е тоа што други тројца Американци починале во хотелските соби во Доминиканска Република пред две недели. Тоа го исплашило Рохо и одлучил да си замине оттаму.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Перу два пати постигна гол, но ВАР системот ја спаси Венецуела

Играчот на Челзи имал непријатна епизода: Менаџерот ме крадеше, сакав да се откажам од фудбалот

Пресврт во Париз, Нејмар ги изнел своите барања до ПСЖ

Французинот пресече: Пол погба донесе конечна одлука!

Дали ќе биде тренер на Јувентус? Па Челси го нема уште ослободено од договорот

На свадбата на Рамос денеска, освен Роналдо, не беше присутно уште едно големо име

Гулит за проблемот на Милан последните неколку сезони

Имаше одлична сезона во Арсенал – но сака да си замине поради својата девојка

Откриено колку цигари на ден пуши Сари