Мистериозна смрт му го уништи одморот на Рохо

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Маркос Рохо бил сведок на трагичен настан кој се случил во хотелот во кој престојувал, односно го поминувал одморот во Доминиканска Република.

Мистериозно починал американски турист поради што аргентинскиот репрезентативец го прекинал престојот и заминал во друга карипска држава. Американецот починал откако испил виски од минибарот по што почнал да уринира крв и починал во болница.

Интересно е тоа што други тројца Американци починале во хотелските соби во Доминиканска Република пред две недели. Тоа го исплашило Рохо и одлучил да си замине оттаму.