Мистерија за еден навивач: Што имаше во шишето на Ѓоковиќ? Течност сигурно не! Мнооогу чудно!

Новак Ѓоковиќ честопати е критикуван поради неговото однесување на терен кога е во негатива и нервозен, а сега дел од навивачите се сомневаат во тоа што тој конзумира за време на натпреварите.

Имено, еден навивач на социјалните мрежи објави видео снимка на која Ѓоковиќ на мечот против Јаник Синер во четвртфиналето, прво нешто гестикулира кон својата ложа, а потоа го добива она што е во шишето.

Навивачот кој го објави видеото, се сомнева дека во шишето во тој момент немало течност, туку дека тоа е нешто друго.

„Би сакал да знам што има во тоа шише. Сигурно не беше некоја течност и тој гестикулираше кон својот тренер пред да го вдиши она што го имаше во шишето. Доста чудно“, порача и се прашува навивачот.

На пресконференцијата по обезбеденото финале, Ѓоковиќ беше прашан за овој момент, па им одговори: „Тоа е волшебен напиток!“.