Мирка Федерер има интересно минато: Поради Роџер, раскинала веридба со шеик

Иако не делува така, сопругата на Роџер Федерер, Мирка имала бурно минато пред да влезе во врска со славниот тенисер.

Италијанскиот магазин Џоја откри дека кога се запознале на Олимписките игри во Сиднеј, таа била верена за еден арапски шеик со кого планирала свадба. Поради Роџер работата пропаднала, а швајцарскиот ас и тогаш Мирослава Вавринец се венчале девет години подоцна.

Инаку, Мирка порано била тенисерка, родена е во Словачка, а се откажала од спортот поради повреда на коленото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Смирувачки вести од Ибица: Не грижете се, добро сум!

ФОТО: Лондон има нова фудбалска кралица

Карагер сака да биде духовит: Гери Невил го спореди со – Кристијан Голубовиќ!

ШК „Алкалоид“ се подготвува за Европскиот Клупски Куп 2018

ВИДЕО: Освојуваше медали на ЕП и СП, беше спортистка на годината, а сега снима порничи

ФОТО: Германија пак ја има најубавата атлетичарка

ФОТО: Манекенката провоцира – Кој играч може да биде од позади

ВИДЕО: Тухел е невиден шоу мајстор – по титулата во купот почна да пее пред новинарите

ВИДЕО: Линдси Вон не мирува – повторно во центарот на вниманиетo