Мирка Федерер има интересно минато: Поради Роџер, раскинала веридба со шеик

Иако не делува така, сопругата на Роџер Федерер, Мирка имала бурно минато пред да влезе во врска со славниот тенисер.

Италијанскиот магазин Џоја откри дека кога се запознале на Олимписките игри во Сиднеј, таа била верена за еден арапски шеик со кого планирала свадба. Поради Роџер работата пропаднала, а швајцарскиот ас и тогаш Мирослава Вавринец се венчале девет години подоцна.

Инаку, Мирка порано била тенисерка, родена е во Словачка, а се откажала од спортот поради повреда на коленото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО) Најубавата македонска кошаркарка се разголи на плажа – го покажа и своето момче

(ФОТО) Перверзни папараци: Уловен секси задникот на убавата девојка на фудбалерот

(ФОТО) Најпровокативна фотка за денот на вљубените во изведба на фудбалерот на Јуве

Руни во нова авантура – го фатија жив со шанкерка на Флорида

(ВИДЕО) СКАНДАЛ во Сплит: Нападнати ватерполисти на Црвена Звезда – скокнале во море за да се спасат

(ВИДЕО) Лојалноста е мртва: Родри му се одмазди на Рајан Гигс преку реклама за обложувалница

Мајка му на Роналдо растури: Што барала со него в соба, да играат карти?

Мавровски Меморијал 56 пат по ред на падините на Бистра

Скандалот се шири, Карлеуша најавува тужби, а во меѓувреме се појавија и нови пораки