Милош Теодосиќ доби наследник, буквално!

Новата година почна прекрасно во семејството на прославениот српски кошаркарски репрезентативец Милош Теодосиќ.

Во неделата кога беше прогласен за најкорисен играч на првата фаза од Еврокупот, искусниот плејмејкер доби причина за славје и на приватен план.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.