Милан се откажува од Ибра поради две причини, спасот го најдоа кај Клоп?

Изгледа дека Милан се предомисли за Ибрахимовиќ, сега нивните погледи се насочени кој Англија од каде би можеле да добијат напаѓач.

Златан Ибрахимовиќ е се подалеку од Милан. Проблем се две работи, провизијата на Мино Раиола која е преголема за Милан, или така барем смета новиот шеф Газидис, но и во физичката подготовка на Ибра. Италија е многу потеша лига од МЛС, а се чини дека тој не тренираше баш најсериозно во САД, па поради тоа Леонардо се сомнева дали да го доведе.

Наместо тоа, тој и понатамусе обидува да најде начин без обештетување да го врати Пато од Кина и да го донесе во Милан, а две опции има и во Ливерпул. Херојот од „Мерсисајд дербито“ Дивок Ориги или Даниел Стариџ би можеле да дојдат на позајмица.

Се споменува и Евертон, бразилскиот напаѓач од Гремио кој би дошол на позајмица со право на откуп.

Што се однесува до Фабрегас, тој бара пет милиони евра по сезона и договор на две и пол години. Неговата желба е да се обезбеди, Челзи нема да му даде договор на повеќе од една година, па сега доаѓањето во Серија А е реална опција.

Ова се некои од комбинациите кои би можеле да се случат во јануари, се чека и решението околу стоперската позиција, но ќе зависи и од одлуката на УЕФА околу казната за прекршувањето на финансискиот фер-плеј која веројатно ќе биде поблага, што Милан ќе го одврати од нова арбитража во Лозана.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вардар има руски дедо-мраз и многу убава вест за „црвено-црната“ армија

Модриќ конечно ги искритикува Меси и Роналдо: Тоа што го сторивте, не беше фер!

Кориере со интересна информација: Марсијал со (не)очекувано барање до клубот пред да потпише договор

Допрва може да настане уште поголема омраза кон Иско – Ривалдо му даде трансфер совет

ВИДЕО: Во Арсенал дуваат некои нови ветришта – Гендузи и Лаказет му асистираа на Кошиелни од клупа

За прв пат во историјата на фудбалот: во Шведска прогласен најверниот фанатик во светот – еве и зошто

Клоп пред дербито со Јунајтед на прес доби интересно прашање за Погба – па одби да одговори!

Пеп ги потврди плановите на Сити за оваа трансфер зима

Солари го објасни потегот на Иско по кој навивачите збеснаа на мечот со ЦСКА