Милан испратен со овации – утре е денот за титула!

Милан ја има најдобрата можна поддршка пред утрешното последно коло во Серија А, каде ќе се одлучи првенството.

Милан влегува како лидер во последното коло со два бода предност, а гостуваат кај незгодниот Сасуоло, додека Интер игра на домашен терен протиав Сампдорија.

Многу од навивачите на Милан попладнево во нивната тренинг база, ги испратија милениците со овации и им посакаа среќа во утрешниот натпревар.

Еве каква беше отприлика атмосферата попладнево..