Металург се враќа со нов пораз во СЕХА лигата од Татран Прешов

Металург се враќа со нов пораз од СЕХА лигата, овој пат од Татран Прешов (30:20).

Металурзите имаа добри 20 минути во првиот дел, но подоцна повторно затаија во играта и Татран тоа рутински го казни, впишувајки нова победа во првенството СЕХА.

Токиќ и Дмитриоски беа најрасположени во редовите на Металург на оваа средба.

Очигледно дека помотивирана екипа за денешната победа беше домашниот Татран Прешов, избраниците на Брестовац ни одблиску денеска неможеа да му парираат на противникот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вардарска доминација во СЕХА: Четири ракометари на Вардар во идеалниот тим!

Талески и Рајн Некар патуваат со +2 кај Нант и Лазаров на реваншот во ЛШ

ЕХФ ги отпиша „црвено-црните“: Вардар нема да игра во Келн!

Кина ќе игра против Вардар !?

Вардар иако некомплетен, лесно се справи против Извиѓач: А сега фокусот на „плинарите“ и ЛШ

Најави за нови заминувања од Вардар – се води кон реализација на „рускиот проект“

И Карачиќ го напушта Вардар: Хрватскиот ракометар се сели во Полска!

Брестовац посакува Металург со триумф да го финишира СЕХА првенството

Повеќе нема дилема: Познато каде ќе биде завршниот Ф4 во СЕХА