Металург се враќа со нов пораз во СЕХА лигата од Татран Прешов

Металург се враќа со нов пораз од СЕХА лигата, овој пат од Татран Прешов (30:20).

Металурзите имаа добри 20 минути во првиот дел, но подоцна повторно затаија во играта и Татран тоа рутински го казни, впишувајки нова победа во првенството СЕХА.

Токиќ и Дмитриоски беа најрасположени во редовите на Металург на оваа средба.

Очигледно дека помотивирана екипа за денешната победа беше домашниот Татран Прешов, избраниците на Брестовац ни одблиску денеска неможеа да му парираат на противникот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Кога е најтешко, ова е најмалку што може да се направи: Вардаре, не те оставаме!

Парондо сликовито ја објасни (не)идеалната ситуација во клубот оваа сезона

Селекторот Симовски го објави списокот на ракометарки за баражот за СП

Дерби во финалето на универзитетската лига во ракомет!

Вардар рутински и сигурно против Бутел

Македонија е европски и светски ракометен гигант: Пристигна уште едно признание од ЕХФ

Вардар на лето ќе купува од Металург !?

ЕХФ со поздрав за најголемите: ВАРДАР, добредојде во Келн!

Вардар го загуби Купот на Македонија, но ги доби најдобрите можни вести