Металург се освежи – ангажира ракометен џин од Хрватска

Хрватскиот пикер Тео Чориќ е нов ракометар на Металург.

Тео Чориќ, кој во својата кариера настапувал за Замет, Пореч, Загреб и Штутгарт, последните две сезони ги мина во екипата на Рајн Викинг, член на втората Бундес лига.

Чориќ важи за одличен дефанзивен играч и ќе има голема улога во дефанзивната формација на Металург.

Договорот со Чориќ е потпишан со важност од 1,5 година, а на Металург тој ќе му се приклучи на 15 февруари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

РК Вардар помеѓу ЛШ блесокот и „одјавувањето“ во најава

Дибиров: Она што го кажа Давор многу ме изненади, наскоро очекувам средба со Сергеј

Штета: Кадетите се вратија од -10, но утнаа шут во финишот за реми со Словенија

КРАЈ!!! Самсоненко се огласи: Толку беше, си одам од Вардар!

РК Вардар со важно соопштение за своите фанови

Вардар се врати од „мртвитe“ – победа во Битола која долго ќе се раскажува

Тренерите гласаа: Двајца Вардарци се најдоа во „Ол Стар“ тимот на Лигата на шампионите

Брестовац: Бод како победа, двапати се враќавме, можевме и да победиме!

ВИДЕО: Голот на Манасков регуларно постигнат во 59:59, судиите сепак го поништија