Металург остана без уште еден ракометар

Екипата на Охрид започна да го гради тимот за новата сезона откако денес на голманската позиција беше ангажира Никола Даниловски од тимот на Металург.

Екс младински репрезентативец со составот од Охрид потпиша едногодишен договор со можност за продолжување на соработката.

Со ангажманот на 22-годишниот голман, РК Охрид ќе ги реши дилемите околу позицијата чувар на мрежата. Пред потпис на нов договор со „гладијаторите“ е Јагош Брауновиќ, кој минатата сезона беше опција број еден голот.

Охрид предводен од новиот тренер Раде Стојановиќ полека го екипира ростерот и во скоро време ќе бидат обелоденати имињата со кои ќе биде продолжена соработа и оние кои ќе го засилат клубот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Осумина денес парафираа нова верност кон „работниците“

Пановски го објави списокот за ЕХФ шампионатот во Италија

Металург се засили со нов Грузиец -Кбилашвили: Доаѓам во земја во која ракометот е спорт број еден

ВАРДАР ИМА СЕ: Титула, најдобри играчи и – АСИСТЕНЦИЈА НА СЕЗОНАТА!

Директорот на Вардар за новот засилување: Иако е млад, препознавме квалтет кој очекува да доби и потврда

Европскиот шампион со ново засилување: Вардар се засили со Словенец

Голема трагедија во Полска: Ракометарка од Русија се удави во езеро

Конечно: Ракометарите на плажа на последниот меч до прва победа

Голот на Металург ќе го брани екс чуварот на Вардар