Мекиќ принуден да го одбие повикот на Јончевски: Многу ми е жал, ама невозможно е да играм

Македонската репрезентација в понеделник ги почнува подготовките за стартот на претквалификациите за Европското првенство во 2025 година, а уште пред почетокот, селекторот Александар Јончевски се соочи со проблеми.

Еден од најдобрите македонски кошаркари и стандарден репрезентативец последните години Адем Мекиќ ќе ја пропушти претстојната акција поради повреда доживеана уште од квалификациите за Светското првенство.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.