Мекејлеб повторно во дресот на Сарагоса

Американецот со македонски пасош Лестер Бо Мекејлеб и во новата сезона ќе го носи дресот на шпанската екипа Сарагоса. Тој и претходната сезона беше дел од овој клуб, но поради проблеми во семејството беше принуден да се врати во Њу Орлеанс за време на сезоната.

Во тимот на Сарагоса сакаа да ангажираат проверен играч, кој добро ја познава и екипата.

Мекејлеб во својата кариера има играно за: Партизан, Мерсин, Монтепаски, Фенербахче, Баерн, Лимож и Гран Канарија.

Тој лани во дресот на Сарагоса имаше просек од 11,9 поени; 3,7 асистенции и 2,7 скокови по натпревар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Вакво нешто може само на Ол Стар – Забивање за кое долго време ќе се зборува!

(ВИДЕО) Спектакл во Шарлот, тимот на Леброн дојде до победата, МВП титулата кај Дурант

ВИДЕО: Комичниот тајм-аут на Звезда: Коуч, ако стават некој висок на терен…

Човиќ, првиот човек на Ц.Звезда „плаче“ по поразот од Партизан: Како да честитам за нешто што е украдено

Скандал во Ниш: Партизан слави титула, Звездашите одбија да ги примат медалите

(ВИДЕО) Спектакл на Ол стар викендот: Диало го прескокна Шек и победи во забивање

Осман за македонското знаме: Сакав да искажам благодарност и љубов

(ВИДЕО) Блесна македонското знаме на „Ол-старот“ – Осман гордо го носеше

(ФОТО) Секоја чест – Охриѓанецот Чеди Осман на „Ол-старот“ на НБА ќе настапи со македонско знаме