Мегваер јасно порачал на челниците на Лестер во кој клуб сака да замине

Хари Мегваер би можело да стане прва ѕвезда на летниот трансфер рок во Англија, под услов челниците на Лестер да му ја исполнат желбата.

Англискиот репрезентативен е голема желба на Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити, и нема намери да остане во Лестер.

Минатото лето Мегваер беше близу до трансфер во Манчестер Јунајтед, но до истиот не дојде. Сега самиот фудбалер рекол дека не сака да ја направи грешката од лани, кога не го облече дресот на „црвените ѓаволи“.

Па желбата на Мегваер е повеќе од јасна и тоа е трансфер на „Олд Трафорд“, но останува да видиме дали ќе биде исполнете од Лестер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

УЕФА го „удри“ Фенербахче – дали може овој момент да го стопира трансферот на Елмас во Наполи?

Последно инфо – што рече Лукаку за трансфер сагата со Интер

ВИДЕО: Само што почна финалето од Купот на нации во Африка – и гол!

Сите мислеа дека моментот со Роналдо бил клучен – но Де Лихт ја откри причината за трансферот во Јуве

Блесна на Копа Америка, а сега на интересен начин откри каде ќе ја продолжи кариерата

Веќе нема дилеми: По ова е јасно дека Икарди е блиску до Јувентус

Барселона го врати Валдес

И повеќе од заслужено: Мадрид му изрече казна од 250.000 евра на Рамос!

Управата на Барселона даде зелено светло: Ракитиќ и Кутињо на продажба