Мбапе ќе носи маска до крајот на ЕУРО 2024

Иако самиот истакна дека ужасно се чувствува на теренот кога ја носи маската и дека истата му прави проблеми, сепак Килијан Мбапе ќе мора да ја носи до крајот на ЕУРО или пак додека Франција е на турнирот.

Ова го потврди селекторот на Франција, Дидие Дешамп:

Јасно е дека не му е лесно, но Килијан мора да се навикне на нејзе зошто ќе мора да ја носи најмалку уште неколку недели. Секако дека маската му задава проблеми, но мора да ја носи, тука нема дилеми, истакна покрај другото селекторот на Франција.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО