Матеус открива можен спектакл од трансфер: Мислам дека знам каде ќе заврши Хамес ова лето

Хамес Родригез ова лето го напушта Баерн Минхен бидејки баварскиот клуб не успеа да се договори со „кралевите“ за понатамошен ангажман на колумбискиот фудбалер.

Реал за Хамес бара 65 милиони евра, додека од Баерн понудиле само 50 милиони за да го откупат перманентно неговиот договор, по што преговорите пропаднале, па Колумбиецот се враќа во Мадрид.

Но за таа намена, Лотар Матеус, легендата на Баерн Минхен, како да сакаше да открие предвреме каде ќе заврши Хамес Родригез.

Зборував пред две недели со Хамес за време на прославата во Минхен. Според разговорот можам да проценам дека тој ќе биде иден играч на Јувентус. Тој е многу близок со Кристијано Роналдо и мислам дека веќе имаат остварено контакт, па можно е ова лето Хамес да замине во Торино. Доколку Хамес отиде во Јувентус, Кристијано Роналдо и понатаму ќе блеска“, тврди Матеус.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Французинот пресече: Пол погба донесе конечна одлука!

Дали ќе биде тренер на Јувентус? Па Челси го нема уште ослободено од договорот

На свадбата на Рамос денеска, освен Роналдо, не беше присутно уште едно големо име

Гулит за проблемот на Милан последните неколку сезони

Имаше одлична сезона во Арсенал – но сака да си замине поради својата девојка

Откриено колку цигари на ден пуши Сари

(ВИДЕО) Ѕвездата на Јувентус се снимаше со гола жена во кревет !?

Почина човекот кој за малку не го однесе Вардар во ЛШ

Европски шампион и светски вицешампион ќе го засили Милан