Марсеј го надигра Тулуз на отворањето на Лига1

Првиот натпревар од новата сезона во француската Лига 1 заврши со убедлива победа на Олимпик Марсеј над Тулуз со 4:0.

Јунак на победата беше двојниот стрелец Дмитри Паје, кој головите ги постигна во 45.минута (пенал) и 62.минута.

ОМ победата ја потврди со головите во финишот на дуелот во 89.минута (стрелец Жермен) и во 90+2 минута (Товин).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лопетеги излезе на пресконференција да образложи што му се случи на овој анемичен Реал Мадрид

ВИДЕО: Атлетико им го зеде скалпот на „кралевите“ – не им дозволија „хет-трик“ во УЕФА Суперкупот

ВИДЕО: Реал беше блиску до нов трофеј, но Диего Коста се погрижи за нови 30 минути

ВИДЕО: Кралевите бесни – стартот на Диего Коста врз Рамос е за директен црвен картон

ФОТО: Реал има нерешено на полувреме – но нивни навивач на трибини го трола голманот на Ливерпул

ВИДЕО:Шок уште на почетокот – Атлетико уште во првите 60 секунди постигна гол против Реал

ВИДЕО: Барса пресилна за Бока на турнирот „Жоан Гампер“ – Малком стрелец, Меси имаше своја магија!

Во Талин ќе се крши копјето меѓу градските ривали и честа за Мадрид (состави)

Тренер во Јунајтед тврди дека имаат подобар напаѓач од Варди, но го пратиле на позајмица