Маракана ќе гори, доаѓа и најдобриот светски тенисер

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ најави присуство на клучниот натпревар за Црвена Звезда во групната фаза од Лигата на шампионите против ПСЖ.

Српскиот шампион нема шанси да се пласира во осминафиналето, но може да ја продолжи својата европска бајка со евентуално учество во Лигата Европа. Присуството на Ѓоковиќ не е целосно потврдено, но од неговиот ПР тим најавија дека нема обврски и дека најверојатно ќе одговори позитивно на поканата.

Последниот пат кога тој беше во Белград, присуствуваше на евролигашки натпревар на Црвена Звезда заедно со својот син Стефан.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Баделки“ досега без пораз во лигата, вчера со голема разлика ја победија екипата на ЖКК „Крива Паланка“

Лудило во Аргентина: Навивачи на Бока убија фан на Ривер!

ФОТО: На Инстаграм споделува разголени фотки, но шокираше на доделувањето на наградите на Серија А

(ФОТО) Девојката на Чичарито потполно гола на Хаваите: Погледнете ги најжешките фотки од „рајот на земјата“

Членови на карате клубот „Маваши“ од Кисела Вода ќе се натпреваруваат на Европско првенство во Данска

Несреќни „Гробари“: Им ги дупнаа гумите на навивачите на Звезда

Fuchs Мак одбележа 20 години успешно работење во Македонија

ФОТО: Ема е кралица на Премиер лигата – убава, секси и жешка

Ѓоковиќ со честитка за Лука Модриќ во стилот – „Од Вардар до Триглав, сите за Хрватот!“