Манчестер Јунајтед стартуваше со триумф

Тимот на Жозе Мурињо ја запиша првата победа и ги освои првите бодови во новата сезона од Премиер лигата. „Црвените ѓаволи“ вечерва на отворањето на Премиер лигата на Олд Трафорд го совладаа Лестер со 2:1.
Стрелци на головите за Манчестер Јунајтед беа: Пол Погба од пенал во 3.минута и Лук Шоу во 83.минута.
Голманот на домашните Давид Де Геа имаше и две сигурни одбрани по една во секое полувреме при резултат 1:0.

Гостите почесниот гол го постигнаа во судиското надополнување на вториот дел (90+2), а стрелец беше резервистот Џејми Варди.

Утре се играат шест натпревари од првото коло од Премиер лигата, а во недела на програмата се уште три кога се игра и дербито меѓу Арсенал и Манчестер Сити.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лопетеги излезе на пресконференција да образложи што му се случи на овој анемичен Реал Мадрид

ВИДЕО: Атлетико им го зеде скалпот на „кралевите“ – не им дозволија „хет-трик“ во УЕФА Суперкупот

ВИДЕО: Реал беше блиску до нов трофеј, но Диего Коста се погрижи за нови 30 минути

ВИДЕО: Кралевите бесни – стартот на Диего Коста врз Рамос е за директен црвен картон

ФОТО: Реал има нерешено на полувреме – но нивни навивач на трибини го трола голманот на Ливерпул

ВИДЕО:Шок уште на почетокот – Атлетико уште во првите 60 секунди постигна гол против Реал

ВИДЕО: Барса пресилна за Бока на турнирот „Жоан Гампер“ – Малком стрелец, Меси имаше своја магија!

Во Талин ќе се крши копјето меѓу градските ривали и честа за Мадрид (состави)

Тренер во Јунајтед тврди дека имаат подобар напаѓач од Варди, но го пратиле на позајмица