Малкумина знаат: Зошто Лопетеги не ги симнува темнита очила за време на тренинзите?

Жулен Лопетеги на драматичен начин доби отказ од шпанската репрезентација пред Светското првенство во Русија и веднаш стана тренер на Реал Мадрид.

Големиот клуб носи 24-часовен медиумски надзор, па многумина забележале дека 50-годишниот стручњак на тренинзите постојано е со темни очила. Причината за тоа не е некоја мода.

Медиумите во Шпанија објавија дека Лопетеги има здравствени проблеми, односно проблеми со очите, па докторите му препорачале да ги носи очилата за да се заштити од штетното УВ зрачење.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Ги тепа противниците како од шега, се бања во снег, а од нејзиниот изглед ќе останете без здив

Нови стравични детали: Познатиот хрватски хулиган бил брутално убиен !?

Следува богат спортски викенд во Кисела Вода

Porsche влегува во електричната ера со новиот Taycan

До таму стигна работата: Порно ѕвезда го брани Роналдо

Девојката на Чичарито како Мерлин Монро

Пнеуматик како дел од кампањата “Поддржуваме безбедна иднина”

ФОТО: Боли глава – каква „секси“ мотивација за фудбалерите на Рома

(ВИДЕО) Ало, дечко, прибери се: Ѓоковиќ со луда реакција откако Штепанек почна да ја гушка Јелена