Малкумина знаат: Зошто Лопетеги не ги симнува темнита очила за време на тренинзите?

Жулен Лопетеги на драматичен начин доби отказ од шпанската репрезентација пред Светското првенство во Русија и веднаш стана тренер на Реал Мадрид.

Големиот клуб носи 24-часовен медиумски надзор, па многумина забележале дека 50-годишниот стручњак на тренинзите постојано е со темни очила. Причината за тоа не е некоја мода.

Медиумите во Шпанија објавија дека Лопетеги има здравствени проблеми, односно проблеми со очите, па докторите му препорачале да ги носи очилата за да се заштити од штетното УВ зрачење.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО) Најубавата македонска кошаркарка се разголи на плажа – го покажа и своето момче

(ФОТО) Перверзни папараци: Уловен секси задникот на убавата девојка на фудбалерот

(ФОТО) Најпровокативна фотка за денот на вљубените во изведба на фудбалерот на Јуве

Руни во нова авантура – го фатија жив со шанкерка на Флорида

(ВИДЕО) СКАНДАЛ во Сплит: Нападнати ватерполисти на Црвена Звезда – скокнале во море за да се спасат

(ВИДЕО) Лојалноста е мртва: Родри му се одмазди на Рајан Гигс преку реклама за обложувалница

Мајка му на Роналдо растури: Што барала со него в соба, да играат карти?

Мавровски Меморијал 56 пат по ред на падините на Бистра

Скандалот се шири, Карлеуша најавува тужби, а во меѓувреме се појавија и нови пораки