Македонските новинари и ракометари едногласни: Ова не го очекувавме од Германците

Спортклуб од Минхен,

Симеончо Стоиков

Вчера со дуелот помеѓу Јапонија и Македонија беше отворена Б групата од СП во Германија и Данска. Домаќин е Минхен и салата „Олимпија Хале“.

Иако Германците важат за мошне прецизни и точни, сепак на првиот ден македонските претставници на медиумите се соочија со проблеми. Имено немаше интернет конекција на трибината, нешто што е основно за работа, па пола меч го следа и работе од прес центарот.

Домаќините и организаторите немоќно се обидуваа да го решат проблемот, но безуспешно.

Утрово и нашите ракометари ни се пожалија на ист проблем. Имено поради очајниот интернет  од нашата селекција не можеле да обезбедат  видео-анализа на време со што би го скаутирале следниот наш противник. Нешто што е неопходно за подготовка на мечот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Душебајев: Добро знам која е Македонија – сите си мислат ќе биде лесно, ама нема да е така

ВИДЕО: Како беше пред две години против Шпанија: Еуфорија, цепелини… но немаше резултат на крај!

Голема вест од Македонија за Гоце Георгиевски во Германија

Горгиевски: Почетокот на СП е очекуван и според планот

Вечерва правдата на Македонија против Шпанија ќе ја дели Салах

Кире Лазаров: Кај секој поединец од нас треба да проработи инатот

Србија со деби триумф на Мундијалот – соседите мораа да прават пресврт против Кореја

ФОТО: Ивано Балиќ со една реченица предизвика еуфорија – Хрватите помислија дека прави кам-бек!

Вујовиќ „удри“ по Раул: Изгледа како едвај да чека да заврши Светското првенство