Македонските навивачи пукат од оптимизам: Хрватска вечерва ќе падне

Спортклуб од Минхен,

Симеончо Стоиков.

Дојде денот за одигрување на долг очекуваниот меч помеѓу Хрватска и Македонија во рамки на 3. коло од групата Б на СП во Германија и Данска.

Мечот на програмата е од 18:00 часот во „Олимпија Хале“ која комплетно е распродадена и за првпат на Македонија ќе игра пред полни трибини.

Иако има прилично уште доста до мечот, македонските навивачи започнаа да пристигаат во и околу салата. Ниту големите врнежи од снег не ги спречуваат да дојдат од цела Германија, но и од нашата земја,

Налетавме на неколку навивачи кои дел допатувале, а дел живеат тука, а нивните очекувања се едногласни:

„Мора да победиме против Хрватска, искрено верувам дека на крај ќе славиме“, 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Душебајев: Добро знам која е Македонија – сите си мислат ќе биде лесно, ама нема да е така

ВИДЕО: Како беше пред две години против Шпанија: Еуфорија, цепелини… но немаше резултат на крај!

Голема вест од Македонија за Гоце Георгиевски во Германија

Горгиевски: Почетокот на СП е очекуван и според планот

Вечерва правдата на Македонија против Шпанија ќе ја дели Салах

Кире Лазаров: Кај секој поединец од нас треба да проработи инатот

Србија со деби триумф на Мундијалот – соседите мораа да прават пресврт против Кореја

ФОТО: Ивано Балиќ со една реченица предизвика еуфорија – Хрватите помислија дека прави кам-бек!

Вујовиќ „удри“ по Раул: Изгледа како едвај да чека да заврши Светското првенство