Македонските навивачи од Словенија порачуваат: Вечерва нашите момци ќе имат поддршка каква што немат ниту дома

Македонската фудбалска селекција вечерв во Љубљана со почеток од 20:45 часот на „Стожице“ ќе ги одмери силите со домашната селекција на Словенија во рамки на 2. коло од квалификациите за ЕП.

Избраниците на Игор Ангеловски ќе имаат силна поддршка од нашата публика сооглед на тоа што најавите се дека ќе има над 1500 наши навивачи.

Оваа голема бројка се должи пред се на бројната наша дијаспора во Словенија, а мала група навивачи отпатува и од Македонија.

„Вечерва Македонија ќе има силан поддршка, бројан и гласна каква што ретко има и на домашените натпревари“, изјави еден македонски фан во пресрет на дуелот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Навивачите на Ливерпул се фанови по порачка – по Јунајтед сега навиваат за друг

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Адебајор раскажа анегдота: Како Мурињо беснееше во соблекувални поради Роналдо

Силна најава на Скај Спорт: Азар и Погба во пакет кај Зидан

Вирусот повторно актуелен – Рој Кин анализира што ќе му направат на Оле Солскјер

Јанев до пред неколку месеци беше незаменлив во Беласица, а пред него сега е најважната животна битка

Тито Виланова на шест дена пред смртта го повикал Меси и со својот потег ја спасил Барселона

Првиот фудбалер кој летово ќе го напушти Јунајтед, ќе се пресели во Арсенал?!

Докторот му најавил дека ќе умре, а тој почина следниот ден за време на натпревар