Македонските хокејари ќе ги одмерат силите со Словенци во Скопје

Хокеарската тим репрезентација на Македонија утре, петок во во ледената арена при СЦ Борис Трајковски ќе одигра пријателски меч.

На истиот „црвено-жолтите“ за противник ќе ја имаат екипата на Гуд Гајс од Љубљана, против кои по вторпат во меѓусебната историја ќе ги одмерат силите.

Почетокот на мечот е од 20:00 часот, а влезот за истиот е бесплатен.