Македонските баскетџии останаа без медал во Тарагона

Македонската баскет екипа 3х3 која настапи на Медитеранските игри во Тарагаона го заврши настапот во четвртфиналето откако попладнево загуби од Словенија со 19:10. Составот на Македонија го сочинува: Андреј Атанасов, Блажо Митков, Даниел Нацевски и Дамјан Робев.

Нашите „баскетџии“ вчера остварија победа над Андора и пораз од селекцијата на Србија.
Од македонските претставници во екипните спортови вечерва настап во полуфиналето ќе имаат ракометарките, кои ќе играат против Шпанија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Таткото на Хабиб случајно го откри договорот: Ѕвездата на УФЦ ќе биде жестоко казнета!

ВИДЕО: УФЦ не памети по крвава борба – ВОЗНЕМИРУВАЧКИ сцени

Не е шега: Нурмагомедов ќе се бори со Мејведер, се знае и терминот

Пред еден месец сите го сакаа Нурмагомедов, денеска сите го мразат

(ВИДЕО) ШОК: Шампионот во тешка ситуација по нокаутот – докторите се борат за неговиот живот

(ФОТО) Изразот на лицето на Вајлдер кога Фјури стана по вториот нокдаун е хит на социјалните мрежи

Шоу, драма, нокдауни и на крајот уште едно разочарување во тешкашкиот судир на годината

Сопругата на поранешниот играч на Црвена Звезда донираше пари за Партизан

Првиот човек на УФЦ ги откри плановите за Конор и Хабиб: Што е следно за Ирецот и Дагестанецот?