Македонска репрезентативка настапи на женскиот НБА Ол стар

Ноќеска во Лас Вегас се одржат 17. издание на ВНБА Ол старот на кој по четврти пат во својата кариера играше и македонска репрезентативка.

За разлика од претходните години, поради претстојниот настап на Олимписките игри, едната екипа ја сочинуваше женската американска репрезентација која ќе игра во Токио, а другата беше селекција од ВНБА лигата.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.