Македонија ги доби противниците за претквалификациите за Мундијалот

Македонската кошаркарска репрезентација ги дозна своите ривали на патот кон Светското првенство во 2023 година.

Toa, практично е истата група како во пред-претквалификациите за Европското првенство во 2022 година во која го освоивме првото место со биланс од три победи и еден пораз.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.