Мајка му на Роналдо растури: Што барала со него в соба, да играат карти?

Случајот со наводното силување што го извршил Кристијано Роналдо со секој нов ден добива нови димензии, а сега во него се вмеша и мајката на португалскиот фудбалер.

Познато е дека таа секогаш е во негова одбрана без разлика за што се работи, а сега јавно изјави дека не верува дека се случило нешто од тоа. Но, интересен е начинот на кој Долорес Авеиро ја објасни целата ситуација.

„Сигурна сум во мојот син и верувам дека ништо од тоа не се случило. Не знам што планирала девојката кога тргнала кон собата, да игра карти?“, изјави Долорес.

Сепак, не смее да се заборави дека Роналдо во 2009 година и исплатил на Кетрин Мајорга одредена сума пари за да молчи за случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО) Најубавата македонска кошаркарка се разголи на плажа – го покажа и своето момче

(ФОТО) Перверзни папараци: Уловен секси задникот на убавата девојка на фудбалерот

(ФОТО) Најпровокативна фотка за денот на вљубените во изведба на фудбалерот на Јуве

Руни во нова авантура – го фатија жив со шанкерка на Флорида

(ВИДЕО) СКАНДАЛ во Сплит: Нападнати ватерполисти на Црвена Звезда – скокнале во море за да се спасат

(ВИДЕО) Лојалноста е мртва: Родри му се одмазди на Рајан Гигс преку реклама за обложувалница

Мавровски Меморијал 56 пат по ред на падините на Бистра

Скандалот се шири, Карлеуша најавува тужби, а во меѓувреме се појавија и нови пораки

Кристијано Роналдо доаѓа во Скопје!