Мајка му на Роналдо растури: Што барала со него в соба, да играат карти?

Случајот со наводното силување што го извршил Кристијано Роналдо со секој нов ден добива нови димензии, а сега во него се вмеша и мајката на португалскиот фудбалер.

Познато е дека таа секогаш е во негова одбрана без разлика за што се работи, а сега јавно изјави дека не верува дека се случило нешто од тоа. Но, интересен е начинот на кој Долорес Авеиро ја објасни целата ситуација.

„Сигурна сум во мојот син и верувам дека ништо од тоа не се случило. Не знам што планирала девојката кога тргнала кон собата, да игра карти?“, изјави Долорес.

Сепак, не смее да се заборави дека Роналдо во 2009 година и исплатил на Кетрин Мајорга одредена сума пари за да молчи за случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сензација: Аматер го победи големиот шампион Рони О’Саливан

Јувентус слави титула, Роналдо ужива во Дубровник!

Англиски фудбалер ја фатил сопругата со друг во кревет и ја претепал!

(ФОТО) Без заби и ќелав: Каков требаше да биде Бекам во 2020 година…

(ФОТО) Сестрата на напаѓачот на Рома повторно издоминира – позираше речиси гола

(ФОТО) Заборави да облече гакички: Синоќешниот меч Наполи – Арсенал го најави со порно фотка

(ФОТО) Е дури сега Алиоски ќе побесне: Фризерот објави папарацо фотки од Џани

(ФОТО) Сопругата на Бензема уловена во перверзен момент: Рацете во тангата…

(ВИДЕО) Скандал во Бугарија: Капитенот на Левски игра гол со мажи