Луда недела во Реал: „Избрканиот“ Иско стана капитен

Против Рома остана на трибина, против Валенсија одигра десетина минути на местото на Себаљос и шпанските медиуми побрзаа да објават дека на Иско му се одброени деновите во Реал Мадрид.

Тотален пресврт се случи денеска откако беше објавено дека шпанскиот репрезентативец ќе биде капитен на екипата на реванш дуелот од Купот против нисколигашот Мелиља. Да се игра против ваква екипа не е комплимент и во оваа фаза некои го сметаат и како казна за најголемите ѕвезди, но по се она што се случуваше последните недели, навивачите гледаат обид да се крене самодовербата на фудбалерот.

Иако не бил стартер за Реал од Ел Класико на Камп Ноу, на 28 октомври кога Барселона победи со 5-1. Но, тогаш тренер уште беше Лопетеги. Од доаѓањето на Сантијаго Солари ниеднаш не се нашол во почетната постава, а играше едвај неколку натпревари по 10-20 минути.

Одмор за овој натпревар добија Рамос, Карвахал, Марсело, Варан, Бензема и Модриќ, а најверојатно на голот ќе се врати Кејлор Навас.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Модриќ конечно ги искритикува Меси и Роналдо: Тоа што го сторивте, не беше фер!

Кориере со интересна информација: Марсијал со (не)очекувано барање до клубот пред да потпише договор

Допрва може да настане уште поголема омраза кон Иско – Ривалдо му даде трансфер совет

ВИДЕО: Во Арсенал дуваат некои нови ветришта – Гендузи и Лаказет му асистираа на Кошиелни од клупа

За прв пат во историјата на фудбалот: во Шведска прогласен најверниот фанатик во светот – еве и зошто

Клоп пред дербито со Јунајтед на прес доби интересно прашање за Погба – па одби да одговори!

Пеп ги потврди плановите на Сити за оваа трансфер зима

Солари го објасни потегот на Иско по кој навивачите збеснаа на мечот со ЦСКА

Марадона се уште „тежи“ во фудбалот: Уникатен дрес од Диего продаден за голема сума