Ловрен повторно „настрада“ и доби казна поради Серхио Рамос, но пред се, поради себе!

Дефанзивецот на Ливерпул, Дејан Ловрен, заработи казна од ФИФА поради грубите зборови упатени кон шпанските навивачи и поточно кон Серхио Рамос при натпреварот со Шпанија пред неколку недели.

Хрватскиот дефанзивец по натпреварот откако ја победија Шпанија на Максимир, објави видео во кое капитенот на „фуријата“ го нарече „пи***“ што беше веднаш нотирано од највисоките фудбалски органи, па сега добива казна.

Ловрен ќе одработи еден меч суспензија од натпреварите на својата Хрватска.

Познато е дека ривалството помеѓу Ловрен и Рамос не датира само од играње во репрезентациите, туку уште од финалето во ЛШ минатата година, кога имаа неколку интересни дуели.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Легендарниот играч на Јунајтед дециден: Можеме и без Погба

„Сините“ добија зелено светло: Дерби му дозволи на Лампард да преговара со Челзи!

На „Топчиите“ им е итно: Арсенал понуди 30.000.000 евра за првото засилување

Европскиот првак вложува во иднината: Ливерпул го купува „новиот Ван Дајк“

Популарниот Цапар се враќа на сцена: Канатларовски доби селекторска функција

Звучи лудо, но намерите се сериозни: Алиоски од следната сезона ќе игра со Тоти!?

Еден од најискусните го напушта Вардар и се сели во Вележ од Мостар

(ФОТО) Папараците добија „бинго“: Го фотнаа газето на Георгина од неверојатен кадар

„Театарот на соништата“ повеќе не е сон за фудбалерите: Го одбил Јунајтед иако му понудил повеќе пари