Ако Ливерпул победи и Барселона ќе има освојувач на Лигата на шампионите

762

Којзнае како ќе изгледаше Ливерпул ако Филипе Кутуњо играше со полн интензитет и останеше таму до крајот на сезоната.

Бразилецот во зимскиот преоден рок одлучи да се пресели во Барселона за рекорден трансфер од 160 милиони евра, но повторно може да дојде до првата титула во Лигата на шампионите. За тоа му е потребна само победа на Ливерпул бидејќи така и тој ќе се најде на списокот на освојувачи.

УЕФА подготви 40 златни медали, а со оглед на тоа што Кутињо постигна пет гола во групната фаза, и нему му припаѓа една од нив.