ЛЕТЕН ФУДБАЛСКИ КАМП ПАНДЕВ 2019

ЛЕТЕН ФУДБАЛСКИ КАМП ПАНДЕВ 2019

Одбележете го летото на Вашите најмили со спортски активности кои засекогаш ќе ги помнат.
И оваа година ФК Академија Пандев под покровителство на Горан Пандев се случува второто издание на нашиот летен камп.
Комлетниот развој на нашите деца е од примарно значење, па затоа нашиот Летен Фудбалски Камп Пандев е идеалното место за нив.
– Ориентираност кон исполнување на цели
– Позиционирање
– Физичко и ментално надградување
– Тимска и континуирана работа

 

Многу фудбал, едукација и дружење во Банско заедно со сертифицирани тренери од Италија, Грција, Бугарија, Србија и Македонија.
На летниот камп предвидени се предавања кои ги опфаќаат темите за здрава и правилна исхрана, мотивациски предавања и предавање за тактика. Особено важни се овие дополнителни активности бидејќи на тој начин континуирано ги стимулираме нашите најмлади преку интеракција.
Секојдневните тренинзи ќе се одвиваат во Разлог, додека пак сместувањето

на база на 5 дневен полн пансион е предвидено во Club Hotel Murite ( Банско, Бугарија ) со вклучена шведска маса.

 

На нашиот камп можат да ни се придружат деца до 15 годишна возраст . Пријавувањата важат најдоцна до 01.06.2019.
Во цената се вклучени 3 маички за тренирање, превоз , како и сертификат за учество.
Цена : 13.500 ден

За повеќе информации Ве молиме контактирајте не на 071 226 028

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Навивачите на Челзи го бојкотираат Сари на мечевите против Вест Хем и Барнли

(ВИДЕО) Јоаким Лев повторно во елемент со своите потези, овојпат „настрада“ Сане

Икарди се пожалил: Одземањето на капитенската лента е бескорисно понижување

Мајката на Сала е неутешна: Бараме правда, како можеше такво нешто да се случи?

Погба и Реал Мадрид, опцијата е повторно отворена, Бејл би можел да биде клучниот човек

Зидан ја одреди трансфер метата, но веќе на стартот наиде на проблем

Барса им наплаќа 102 фунти на навивачите на Јунајтед за влезница, „Ѓаволите“ жестоко возвратија

Сонува да заигра за Реал, а тврди дека Барса е најдобра во светот

Зарем некој се сомневаше: Меси ја откачи Аргентина за Барса!