Лекип брутално го исмева Рамос, шпанските медиуми бесни поради тоа

Серхио Рамос допрва треба да дебитира за ПСЖ иако пристигна во клубот како големо засилување.

Шпанскиот дефанзивец одлучи да го напушти Реал Мадрид на крајот од минатата сезона, откако не се договори за нов договор.

Рамос пристигна во ПСЖ без обештетување, со кого потпиша двегодишен договор, но не го прави онака како што очекуваше.

35-годишниот дефанзивец се уште е без настап за ПСЖ бидејќи има проблеми со повредите. Исто така, тој не е во најдобра физичка форма, што уште повеќе го отежнува неговото враќање на теренот.

Се шпекулираше дека Рамос конечно ќе дебитира за ПСЖ во петокот против Анже, но тоа не се случи, поради што навивачите на овој клуб се многу лути бидејќи сметаат дека Парижаните направиле грешка што го донеле Рамос.

Рамос се најде цел на потсмев и угледниот Л’Екип кој го прикажа како дух во тимот на ПСЖ.

Видеото беше објавено под наслов „Духот на Серхио Рамос“, во кој еден од новинарите го претставува играчот на ПСЖ и вели:

„Трениравме нормално кога се појави тетовиран маж со брада кој зборува шпански. Кога се свртев исчезна … беше навистина страшно “.

Шпанските медиуми беа шокирани од таквото исмевање на искусниот дефанзивец и рекоа дека Рамос не заслужува да биде третиран така по се што направи во својата богата кариера.