ВИДЕО: Голот на Лекиќ на 20 секунди до крајот кој ни носеше злато – перфектната вртелешка…

1547

Вардар го пропушти последниот воз за европска титула, сигурно дека и понатаму ќе остане тагата по оваа зрела и пропуштена шанса за европска круна.

Бевме толку блиску, но сепак и повторно, среќата не беше на наша страна во завршницата од вчерашното финале. Ѓер е втора година по ред шампион во ЛШ.

Вардар не го искористи перфектниот гол на Андреа Лекиќ во последните 21 секунда од натпреварот, каде имаше и ракометарка повеќе. Ѓер нападна последните секунди, створи простор и постигна гол, на Вардарки им останаа 9 секунди за напад со ракометарка повеќе, но тоа не го капитализираа, се отиде на продолженија, каде видовме дека беа кобни по ЖРК Вардар…

Lekic

Голот и шансата која вчера на 20 секунди не ја искористивме, а ни гарантираше злато.ПРЕКРАСНИОТ ГОЛ НА ЛЕКИЌ.

Publiée par Спортисимо Македонисимо sur lundi 14 mai 2018