Лејкерс не застануваат – на радарот се Мело и Геј

Најтрофејниот тим во НБА лигата е во потрага по ветерани и квалитетни кошаркари со ниски договори во обид да го комплетираат составот за новата сезона.

Според американските медиуми, во центарот на вниманието сега се Кармело Ентони Руди Геј кои би можеле да го засилат тимот и да му се приклучат на Расел Вестбрук.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.