Легендата на грчката кошарка стави крај на професионалната кариера

Како капитен на Олимпијакос и со шампионскиот пехар в раце, Јоргос Принтезис синоќа официјално ја заврши играчката кариера.

Точка на своето дведецениско патување стави во една од најуспешните сезони на својот клуб во кои тимот од Пиреја ја освои двојната круна во домашната кошарка, првпат по 35 години.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.