Леброн прв удри, а помина подобро од Стјуарт

НБА лигата ги објави казните за Леброн Џејмс и Ајзеа Стјуарт кои предизвикаа инцидент на натпреварот меѓу Детроит и Лејкерс, пред два дена.

Проблемот го предизвика Леброн кој со лакт го удри во лицето противничкиот играч и му ја скина аркадата по што Стјуарт почна да го брка по теренот, барајќи физичка пресметка со него.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.